İngilizce Eğitim

Yabancı dil eğitimleriyle öne çıkan anaokulumuzda; haftanın her günü çocuklarımız ana dil seviyesinde ingilizce öğrenmektedir.

Çocuklarımızın başarıyı ömür boyu yaşamalarının arkasında, sağlam bir temelin yattığının farkında olan okulumuz; yabancı dil eğitiminde çağdaş metotlar kullanmaktadır. Teorik olmayan – iletişim odaklı – öğrenme merakının yitirilmediği ve uygulamaya yönelik çalışmalarımız, çocuklarımızın ingilizce eğitimine sağlam başlamalarını sağlamaktadır.

Uyguladığımız Yöntemler

Oyun Zamanı
Çocuklarımız bu programda, eğitici oyunlarla yeni kelimeler öğrenir. Telaffuz yöntemlerinin geliştirilmesi için tekrarlar yapılır. Renkleri, sayıları, kelimeleri çeşitli oyun yöntemleriyle sürekli tekrarlar.

Hikaye Zamanı
Bu programda hikaye kitapları kullanılarak, çocuklarımızın dil kullanma becerileri arttırılır. Dinleme ve iletişim becerileri geliştirilir. Bu programda, İngiliz öğrenciler için basılan hikaye kitapları kullanılır.

Telaffuz Dersleri
Çocuklarımız haftanın belirli saatlerinde, gündelik yaşamda gerçekleştirdikleri diyalogları İngilizce olarak sınıf ortamına taşırlar. Bu sayade çocuklarımızın konuşma becerileri gelişir.

Genel Tekrar
Çocuklarımızın tüm hafta boyunca öğrendiği bilgilerin gün yüzüne çıkarıldığı derstir. O hafta öğrenilenler pekiştirilir, kelimeler tekrarlanır ve eğlenceli bir şekilde öğrendikleri pekiştirilir.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram