Hakkımızda

Türkiye’nin yarınları, Özel Gülen Yüzler Anaokulu’nda yetişiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak, 2011 yılından beri çağdaş okul öncesi eğitim programımızla, çocuklarımıza Sancaktepe/Yenidoğan bölgesinde her geçen gün büyüyerek eğitim vermeye devam ediyoruz.

2018 yılından beri BEYAZ BAYRAKLI okul olarak kurumumuzu bir adım daha ileriye taşıdık. Okul hijyeni ve sağlığı konusunda sık sık MEB tarafından denetlenerek beyaz bayrağımızı dalgalandırmaya devam ettirmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

2020 Mart ayında başlayan global salgın sebebi ile eğitim öğretime ara veren okulumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilan etmiş olduğu tüm tedbirlere ilaveler yaparak 1 Haziran 2020 tarihinde kaldığı yerden devam etmektedir.

Covid-19 | Global Salgından Sonra

  • Sınıflarımızın mevcutlarını azalttık.
  • Temizlik ve Hijyen periodlarını günde 3 defadan 5 defaya çıkardık. Profesyonel dezenfektasyon hizmeti yanında okulumuzun tüm alanları gün içerisinde  periyodik olarak 5 defa dezenfekte edilmektedir ve kayıt altına alınmaktadır.
  • Öğrencilerimize hijyenin- sosyal mesafenin önemini öğreten eğitimleri sık sık vermekteyiz.
  • Tüm anaokulu personeli devamlı olarak maske takmaktadır.
  • Tüm öğrenci ve personel için girişte, öğlen ve akşam olmak üzere termal ateş ölçer ile 3 kez ateş ölçümü yapılmaktadır ve kayda alınmaktadır. Ateşi yüksek bulunan öğrencimiz olursa, önceden belirlenmiş diğer boş sınıfımıza alınacak ve ivedilikle velisine haber verilecektir. Veli mümkün olan en kısa sürede teslim alıp, doktora götürecektir ve kuruma bilgi verecektir. Ateşi olan öğrenci kesinlikle kuruma alınmayacaktır. Velilerimizle bunun ile ilgili bir taahhütname imzalanmıştır.
  • Yemekhanede tek kullanımlık tabak-çatal-kaşık kullanımı olmaktadır.
  • Sınıflarda ve yemekhanede sosyal mesafeyi koruyacak şekilde yerleşim planı organize edilmiştir.
  • Dersler güzel havalarda ağırlıklı olarak okulumuz bahçesinde ve verandasında yapılmaktadır. Hava şartlarının uygun olmadığı durumlarda, 40 dakikada bir havalandırılan sınıflarımızda devam edilmektedir .

Özel Gülen Yüzler Anaokulu’nda yetişen çocuklar edindikleri sağlam temel sayesinde, başarıyı ömür boyu yaşarlar. Çünkü öğrenme merakının yitirilmediği, iletişim odaklı çalışmalarımızla, uygulamaya yönelik İngilizce eğitimlerimizle, çağdaş eğitim modüllerimiz çocuklarımızın başarıyı bir ömür yaşamalarına destek olur.

Üstlendiğimiz misyonla, okul öncesi eğitim programlarımızı çocuklarımıza milli ve dini değerlerimizle buluşturup vermekteyiz. Bu sayede paylaşımcı, kendini ifade edebilen, sorumluluk sahibi, kendi haklarını korurken başkalarının haklarına saygı gösteren, milli ve manevi duygularımıza duyarlı, doğayı ve hayvanı sevip koruyan bireyler yetiştirmekteyiz.

Sancaktepe/Yenidoğan bölgesinde her geçen gün büyüyen ve aranan bir anaokulu olan kurumumuz, okulu ev sıcaklığında buluşturarak, ailenizin sıcaklığını tüm kadromuzla beraber vermekte ve onların güvenliğini en üst seviyede tutmaktadır.

Görsel eğitime daha çok ağırlık vererek, çocuklarımızın yaşayarak öğrenme seviyelerini yükseltmiştir. İletişim odaklı İngilizce eğitimlerimizle de yabancı dili teorik değil, uygulayarak öğrenmelerini sağlamaktadır. Satranç, robotik kodlama, drama eğitimleri, mutfak sanatları ve kültürel etkinlikler ve gezilerle beyinsel gelişimlerini arttırıp, aylık belirlenen hedeflere çocuklarımızın daha kolay ulaşmasına destek olmaktadır.

Özel Gülen Yüzler Anaokulu olarak; okul öncesi eğitimde önemli bir marka olma yolunda ilerlerken, siz velilerimizin güvenine layık olmaya, çocuklarımızın sağlam temellerini beraber inşa etmeye ve beraber büyümeye devam ediyoruz.

Nilüfer Şahinler

Kurucu Müdür

Özel sektörde 18 yıl hizmet verdikten sonra 2018 yılında hayali olan anaokulunu devir alarak kariyerine farklı bir yön vermiştir.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Eğitim Bilgileri

1992-1995 – Lise, Eyüboğlu Koleji
1995-2000 – Lisans, İstanbul Üniversitesi, İktisat Bölümü
2001-2004 – Yüksek Lisans, Yeditepe Üniversitesi, MBA
2019- …… – Lisans, İstanbul Üniversitesi, Çocuk Gelişimi

İş Tecrübesi

2000 – 2018 Sağlık Sektörü
2018 – .….... Gülen Yüzler Anaokulu Kurucu Müdürü

Gülseren Güler

Okul Sorumlu Müdürü

24 yıl ilkokul öğretmenliği ve idarecilik yaparak Hatay İskenderun Mithatpaşa ilkokulundan emekli olmuştur. Öğretmenlik görevini devam ettirirken müzik, folklor, müsamere gibi kollarda öğrencilerin sosyal etkinliklerde başarılı olması için görev almıştır. Kendi çocuklarının okuduğu okullarda okul aile birliği başkanlığı da yapmıştır.

Evli ve 2 çocuk annesidir.

Eğitim kariyerine anaokulu müdürü olarak devam etmektedir.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram